Blokady z alarmem, coś dla każdego do miasta

      Brak komentarzy do Blokady z alarmem, coś dla każdego do miasta

Kradzieże samochodów w dalszym ciągu zdarzają się bardzo często, jednak nie są one sprzedawane w całości, tylko na części – motocykl jednak o wiele łatwiej ukraść, przez co stają się jeszcze lepszym kąskiem dla złodziei.

O wiele łatwiej jest się do nich dostać, przez co szybciej można je ukraść i dużo bezpieczniej przetransportować, ponieważ motocykl można wprowadzić do busa transportowego i odjechać, jazda kradzionym autem, jest o wiele bardziej niebezpieczna dla samych złoczyńców.

Jak się bronić?

Sposobów jest wiele i jeśli bierzemy pod uwagę te najbardziej absurdalne, możemy zawsze ustawić wokół motocykla wnyki, lub spryskać go olejem, jednak to jest chyba najbardziej lekkomyślna decyzja, jaką można podjąć. Zwłaszcza jeśli posiadamy tak dużo możliwości, które oferują nam sklepy motocyklowe.

Posiadamy różnego rodzaju łańcuchy, disc locki i alarmy, które będą dużo wygodniejszym i bezpiecznym rozwiązaniem dla wszystkich – chociaż wnyki na pewno były by bardziej satysfakcjonujące w czasie złapania złodzieja.

Zajmijmy się jednym z najciekawszych produktów, które będą nas informować z daleka, że coś się dzieje, w ten sposób nie tylko będziemy wiedzieć, że ktoś kradnie nasz motocykl, ale również się nim zainteresował – w sumie będą wiedzieć wszyscy, którzy będą znajdować się w okolicy, ponieważ mow w tym momencie o disc lockach z alarmem.

Kiedy stosować?

Po pierwsze nie powinniśmy mimo wszystko zostawiać motocykla na noc na parkingu publicznym. Zawsze warto wynajmować garaż, nawet jeśli jest to miejsce na parkingu podziemnym, dostępnym jedynie dla mieszkańców i gości.

Różnego rodzaju zabezpieczenia, warto stosować w przypadku pozostawienia motocykla w miejscach podwyższonego ryzyka, lub po prostu gdy odchodzimy na dalszą odległość i coś może się wydarzyć. Disc locki będą nie tylko informować nas i innych, że coś się dzieje, ale również odstraszą potencjalnego złodzieja, który prawdopodobnie spanikuje i ucieknie.

Skąd różnice w cenie i czy warto wybierać droższe modele?

Zasada pod tytułem im droższe tym lepsze, nie zawsze jest odpowiednim sposobem myślenia, jednak też nie powinniśmy oszczędzać na swoich zakupach, ponieważ odbić się to może na jakości. W większości przypadków, cena uzależniona jest od wykorzystanych materiałów i zaawansowania technologicznych nowinek.

Dla przykładu możemy wziąć dwa modele zabezpieczeń. Jeden będzie w cenie 180 złotych i będzie to model Kovix KD6 i drugi Abus Granit Detecto X-Plus 8077, który już jest dużo droższy, ponieważ widnieje w cenie 600 złotych.

Tańszy produkt wykonany jest ze stali szlachetnej, natomiast trzpień droższego jest już wyprodukowany ze stali hartowanej, która jest o wiele twardsza. Zaskoczyć może nas równie fakt, że pozornie gorszy produkt, posiada głośniejszy alarm, gdyż dysponuje “wyjcem” na poziomie 120 dB, przy swoim konkurencie, który krzyczy w 100 dB maksymalnie. Jest on jednak o wiele bardziej czuły, dzięki czemu możemy czuć się o wiele bezpieczniejsi w czasie pozostawienia motocykla samemu sobie

Gdzie montować disc locki?

Jest to zabezpieczenie, które będziemy instalować na hamulcach, dzięki czemu nawet niewielki ruch motocykla, niezależnie w którą stronę, będzie powodować uruchomienie sygnału alarmowego.

Jeśli jeszcze zastanawiacie się nad zakupem odpowiednich zabezpieczeń, najlepszym możliwym rozwiązaniem jest połączenie przynajmniej dwóch sposobów zabezpieczeń, ponieważ ewentualny złodziej będzie spodziewał się jedynie jednego zabezpieczenia i nie zwróci uwagi na niewielki disc lock, zwłaszcza jeśli nie będzie on rzucał się w oczy ze względu na swój kolor.