CUPRA Formentor dostępna z nowym pakietem Copper +

  • CUPRA wprowadza nowy pakiet wyposażenia Copper+, który jeszcze mocniej podkreśla unikalne DNA marki.
  • Nowy pakiet dostępny jest do wszystkich wersji modelu Formentor i obejmuje 19-calowe felgi aluminiowe CUPRA Machined Sport Black / Copper w kolorze czarnym z miedzianymi elementami.
  • Formentor jest najchętniej kupowanym modelem hiszpańskiej marki. W 2022 roku dostarczono do klientów 97 600 egzemplarzy, co stanowiło 63,8% całkowitej sprzedaży. W Polsce sprzedaż modelu osiągnęła poziom 2 668 egzemplarzy, przekraczając 85% całkowitej sprzedaży w kraju.

Formentor, flagowy model hiszpańskiej marki CUPRA, przyciąga nietuzinkowych klientów odważnym designem i sportowym charakterem. Dynamiczny crossover odznacza się także wieloma możliwościami konfiguracji. Od teraz, wachlarz opcji stylistycznych zostaje poszerzony o nowy pakiet – Copper+, który podkreśla miedziane elementy stylistyczne samochodu. Nowy pakiet dostępny jest dla wszystkich wersji silnikowych modelu: benzynowej 150 KM, 190 KM, 245 KM, 310 KM i 390 KM.

Nowa propozycja obejmuje 19-calowe felgi aluminiowe CUPRA Machined Sport Black / Copper, w kolorze czarnym z miedzianymi elementami. Jeszcze mocniejsze zaakcentowanie dodatków w kolorze miedzi ma na celu podkreślenie unikalnego DNA hiszpańskiej marki, która od samego początku wykorzystuje w designie swoich samochodów oraz w logotypie inspiracje tym kolorem. Barwa nawiązuje do koloru nieba, jaki można zaobserwować podczas zachodu słońca nad Morzem Śródziemnym. To właśnie ten odcień zainspirował designerów CUPRY do wykorzystania go jako motywu przewodniego wszystkich modeli marki.

Poza elementami stylistycznymi, pakiet Copper+ zawiera także m.in. system nawigacyjny Navi System+, asystenta świateł drogowych High Beam Assist, predykcyjny tempomat (ACC), system rozpoznawania znaków drogowych oraz monitorowania martwego pola Side Assist, a także liczne funkcjonalności związane z multimediami i łącznością.

Formentor jest najchętniej wybieranym przez klientów modelem marki CUPRA. Pojazd wyróżnia się oryginalną linią nadwozia, która została poprowadzona tak, by wywołać emocje i wyeksponować unikalny charakter samochodu. Obniżone zawieszenie nawiązuje do sportowego rodowodu marki, a wyraźnie zaznaczony tył i wydłużona maska nadają mu dynamicznych proporcji. Odważny design samochodu został doceniony w prestiżowym konkursie Red Dot Award w 2021 roku.

Cena pakietu Copper+ wynosi 6 557 zł. Szczegóły dotyczące nowego rozwiązania dostępne są w konfiguratorze na stronie www.cupraofficial.pl

CUPRA to marka łącząca niekonwencjonalny styl, emocje i wyjątkowe osiągi. Powstała w 2018 roku w Barcelonie. Siedziba firmy znajduje się w miejscowości Martorell, a sprzedaż odbywa się poprzez sieć wyspecjalizowanych punktów na całym świecie.  

W 2021 roku CUPRA utrzymała trend wzrostowy i napędzana sukcesem Formentora potroiła swoją sprzedaż, uzyskując poziom niemal 80 000 egzemplarzy. 

Udowadniając, że elektryfikacja i sportowy charakter doskonale do siebie pasują, w 2021 roku CUPRA zaprezentowała pierwszy w 100% elektryczny samochód marki – CUPRA Born. W 2022 roku firma poszerzyła gamę tego modelu o pojazdy z różnymi pojemnościami akumulatorów, a także o mocniejszą wersję e-Boost. Marka wprowadziła również ekskluzywną, limitowaną edycję modelu CUPRA Formentor VZ5. 

W 2024 roku premierę będzie miał drugi całkowicie elektryczny model marki – CUPRA Tavascan oraz pierwszy zelektryfikowany sportowy SUV, czyli CUPRA Terramar. Rok później na motoryzacyjnym rynku pojawi się najbardziej radykalna interpretacja miejskiego samochodu elektrycznego marki, inspirowana koncepcją CUPRA UrbanRebel.

CUPRA jest oficjalnym partnerem motoryzacyjnym klubu FC Barcelona oraz sponsorem zawodów World Padel Tour i eSports Club Finetwork KOI. Wspiera takie projekty jak festiwal Primavera Sound oraz produkcja łodzi motorowych we współpracy z De Antonio Yachts.

Ambasadorzy marki stanowią część międzynarodowego zespołu CUPRA Tribe i chcą być siłą napędową zmian. Wśród nich są: miejski artysta działający pod pseudonimem TV Boy, złoci medaliści olimpijscy Adam Peaty, Melvin Richardson i Saúl Craviotto, niemiecki bramkarz Marc ter Stegen oraz zdobywczyni Złotej Piłki i najlepsza piłkarka FIFA, Alexia Putellas. Od 2022 roku polskim Partnerem marki CUPRA jest Szymon Godziek, zawodnik specjalizujący się w ekstremalnym freestyle’u MTB i freeride.

Warto wiedzieć

Główny Urząd Statystyczny podaje, że w 2020 roku w Polsce zarejestrowanych było niecałe 33 mln pojazdów samochodowych i ciągników, a także prawie 1,7 mln motocykli. To przyrost o niecały milion w przypadku pojazdów samochodowych i ciągników oraz o ponad 80 tys. motocykli w porównaniu z 2019 r.

Analiza rynku motoryzacyjnego, wykazała, że liczba zarejestrowanych samochodów osobowych wzrosła z 24,4 mln w 2019 r. do ponad 25,1 mln w 2020 r.

Rozwój rynku motoryzacyjnego w Polsce i Europie w najbliższych latach upływał będzie pod znakiem unijnej propozycji “Fit for 55”. Celem tej propozycji jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych o 55% do 2030 roku. Dzięki czemu UE zakłada osiągnięcie ostatecznie neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 roku. Aby osiągnąć ten poziom, konieczne byłoby wyeliminowanie tradycyjnych napędów i zastąpienie ich zeroemisyjnymi już do 2030 roku. Oznacza to również, że pojazdy niespełniające tych wymogów musiałyby zniknąć z rynku europejskiego po 2035 roku.

Dodatkowo, wskazuje się potrzebę większej cyfryzacji polskiego rynku motoryzacyjnego. Dotychczas kanały kontaktu z klientem i sprzedaży opierały się na punktach stacjonarnych. Pandemia wymusiła zmianę tego modelu i pokazała potencjał wirtualnej sprzedaży samochodów, zarówno dystrybutorom, jak i klientom. Ci drudzy zachęceni są do zakupu pojazdu online między innymi dzięki gwarancji satysfakcji, konkurencyjnym cenom, zaufaniu do marki oraz możliwości ulepszeń po zakupie.

Pomimo stabilnej pozycji i dobrych perspektyw, w najbliższych latach polską branżę motoryzacyjną czekają liczne wyzwania. Główne z nich wiążą się z programem UE dotyczącym przejścia z pojazdów napędzanych silnikami spalinowymi na zeroemisyjne do 2035 roku. Planowana transformacja będzie wymagała ogromnych inwestycji w infrastrukturę, rozwój technologii i szkolenia pracowników. Aby sprostać tym oczekiwaniom niezbędna będzie restrukturyzacja linii produkcyjnych w polskich zakładach wytwórczych, które koncentrują się obecnie głównie na małych samochodach osobowych z tradycyjnymi silnikami. 

Tylko w pierwszych dziewięciu miesiącach 2020 r. produkcja pojazdów silnikowych na europejskich rynkach wschodzących spadła o 23 proc. W 2021 r. Europa była najsłabszym rynkiem świata w sektorze automotive. W drugim półroczu ubiegłego roku spadła ilość rejestracji nowych pojazdów. Początek roku 2022 pokazał, że liczba ta była niższa niż w analogicznych miesiącach w trzech ostatnich latach. Ma to związek m.in. z zakłóceniami łańcuchów dostaw i problemami z dostępnością materiałów potrzebnych do produkcji aut.

Polska będzie musiała zmierzyć się z perspektywą utraty przewagi konkurencyjnej w kilku segmentach branży motoryzacyjnej, co ma związek z rosnącymi kosztami pracy w kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *