Ciekawostki

SEAT – marka stworzona dla flot

  • Oferta dla firm SEAT for Business i pakiet Full Service Leasing to rozwiązania stworzone z myślą omanagerach flotowych.
  • Bogate wyposażenie oraz szeroka gama jednostek napędowych modeli SEAT-a odpowiada potrzebom współczesnych przedsiębiorców.
  • Hiszpańska markaskupia się przede wszystkim na kierowcy i jego oczekiwaniach.Różnorodna oferta modelowa jest dopasowana do potrzeb każdego klienta.

Marka SEAT oferuje ciekawe rozwiązaniadla przedsiębiorców stawiających na rozwijanie swojego biznesu. Hiszpańska firmato nie tylko samochody, ale również kompleksowe i skuteczne rozwiązaniaułatwiające ich eksploatację.

Nowoczesny design i efektywność

W portfolio producenta z Martorell znajdują się samochody o nowoczesnym designie i maksymalnej efektywności, które doskonale radzą sobie z wyzwaniami stawianymi przez współczesnych kierowców. Niezależnie od tego, czy klient potrzebuje mocnego hatchbacka, przestronnego SUV-a czy luksusowego samochodu służbowego – SEAT ma w swojej ofercie model odpowiadający aktualnemu zapotrzebowaniu.

– Jednym z kluczowych aspektów, na które zwracamy uwagę przy tworzeniu samochodów dla flot, jest wartość rezydualna pojazdu. Rozumiemy, że dla firm liczą się koszty, dlatego staramy się zapewnić naszym klientom większą wartość oraz niższe koszty utrzymania. Dzięki temuwybierając samochody SEAT-a, przedsiębiorcy mogą liczyć na więcej oszczędności dla własnej firmy– mówi Marcin Rzepczyński, Dyrektor Sprzedaży SEAT.

Zwycięska drużyna

Modele, które znajdują się w ofercie skierowanej dla flot biznesowych zostały docenione przez ekspertów i otrzymały prestiżowe nagrody branżowe. Dobrym przykładem jest SEAT Leon, który zdobył nagrodę FleetAward w 2016 roku w Hiszpanii i uzyskał tytuł Best Station Wagon of the Year w tym samym roku w Turcji. SEAT Ateca otrzymał wyróżnienie Fleet News Award w 2017 roku oraz tytuł Najlepszego Samochodu w Europie w 2017 roku. Model SEAT Aronabył zdobywcąnagrody Red Dot Design Award 2017 i został uznany za najlepszy crossover przez magazyny Auto Moto, Auto Świat i MOTOR. To tylko niektóre z wyróżnień, które potwierdzają jakość samochodów marki SEAT z myślą o biznesie.

Full Service Leasing – rozwiązanie dla managerów flotowych

Full Service Leasing to kompleksowe i skrojone na miarę wsparcie w zarządzaniu kosztami, ubezpieczeniem, naprawami serwisowymi i eksploatacją opon. Dzięki tej usłudze, managerowie mają możliwość w pełni skoncentrować się na strategicznym prowadzeniu swojego biznesu, pozostawiając pozostałe aspekty trosce producenta.

Warto wiedzieć

Główny Urząd Statystyczny podaje, że w 2020 roku w Polsce zarejestrowanych było niecałe 33 mln pojazdów samochodowych i ciągników, a także prawie 1,7 mln motocykli. To przyrost o niecały milion w przypadku pojazdów samochodowych i ciągników oraz o ponad 80 tys. motocykli w porównaniu z 2019 r.

Analiza rynku motoryzacyjnego, wykazała, że liczba zarejestrowanych samochodów osobowych wzrosła z 24,4 mln w 2019 r. do ponad 25,1 mln w 2020 r.

Rozwój rynku motoryzacyjnego w Polsce i Europie w najbliższych latach upływał będzie pod znakiem unijnej propozycji “Fit for 55”. Celem tej propozycji jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych o 55% do 2030 roku. Dzięki czemu UE zakłada osiągnięcie ostatecznie neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 roku. Aby osiągnąć ten poziom, konieczne byłoby wyeliminowanie tradycyjnych napędów i zastąpienie ich zeroemisyjnymi już do 2030 roku. Oznacza to również, że pojazdy niespełniające tych wymogów musiałyby zniknąć z rynku europejskiego po 2035 roku.

Dodatkowo, wskazuje się potrzebę większej cyfryzacji polskiego rynku motoryzacyjnego. Dotychczas kanały kontaktu z klientem i sprzedaży opierały się na punktach stacjonarnych. Pandemia wymusiła zmianę tego modelu i pokazała potencjał wirtualnej sprzedaży samochodów, zarówno dystrybutorom, jak i klientom. Ci drudzy zachęceni są do zakupu pojazdu online między innymi dzięki gwarancji satysfakcji, konkurencyjnym cenom, zaufaniu do marki oraz możliwości ulepszeń po zakupie.

Przedstawiciele firm motoryzacyjnych obecnych na polskim rynku przejawiają pesymizm oceniając zarówno obecną, jak i przyszłą sytuację branży.

Wskaźnik nastrojów menedżerów branży motoryzacyjnej wynosi 46 punktów i jest niższy aż o 23 punkty w porównaniu z wynikami badania przeprowadzonego w połowie 2021 roku. Z najnowszej edycji badania PZPM i KPMG pt. „Barometr nastrojów menedżerów firm motoryzacyjnych” wynika, że większość przedstawicieli branży nie spodziewa się zahamowania rozwoju elektromobilności – prognozując że do 2030 roku więcej niż co trzeci samochód osobowy będzie ładowany z gniazdka.

Światowy kryzys na rynku półprzewodników spowodował spadek sprzedaży w 8 na 10 firmach motoryzacyjnych działających na polskim rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *